Tuhaj Bej w Suwałakch


Po raz pierwszy w Suwałkach zagra Olsztyński zespół Tuhaj-Bej, który zaprezentuje wyjątkową mieszankę muzyki folkowej i rocku.

 

„Tuhaj-Bej” powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Niepowtarzalny klimat koncertów zapewnia połączenie tradycyjnych motywów zaczerpniętych z muzyki wschodniej z nowymoczesnymi, rytmicznymi brzmieniami. Muzycy zakorzenieni w bardzo różnych nurtach muzycznych jak również współgranie instrumentów typowych dla folku jak i muzyki rockowej owocuje żywiołowymi kompozycjami cieszącymi się dużą sympatią i energią wśród publiczności.

Tuhaj-bej ma na swoim koncie podium na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej, Ogólnopolskim Festiwalu Folkowym w Ostródzie oraz nagrodę publiczności na festiwalu rockowym „Planetafest”. Podczas 10 lat istnienia grupa wykonała już kilkaset pełnych energii koncertów w całej Polsce, wydała również krążek „Na Pal” w 2010 roku oraz singiel „Lito” w 2013 roku. Największe jednak uznanie kapela zdobywa podczas porywających koncertów na żywo, dzięki którym grono fanów i przyjaciół systematycznie rośnie.